Në Zveçan kultivohet kanabis

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Zveçan janë gjetur dhe konfiskuar 15 bimë të ndryshme të dyshuara për kanabis.

Ato kanë qenë të madhësive të ndryshme dhe Policia e Kosovës bënë të ditur se po prodhoheshin dhe përpunoheshin pa autorizim.

Deri tek konfiskimi i tyre ka ardhur kur Policia ka marrë një informatë për kultivim të paligjshëm të bimëve narkotike.

Policia nuk jep detaje nëse ka të arrestuar apo në pronën e kujt janë gjetur këto bimë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-zvecan-kultivohet-kanabis/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala