Në Suedi vritet një shqiptar i Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Të dielën mbrëma në Helsingborg të Suedisë është vrarë shqiptar nga Kosova.

Është vrarë Ruhan Brahimi, 30 vjeçar, me prejardhje nga Koshtova e Mitrovicës.

Dorasi kishte shtënë nga dritarja drejt Brahimit që gjendej brenda në shtëpi. 30 vjeçari kishte marrë plagë të rënda, nga të cilat vdiq pas disa minutave, transmeton ina.

Indikacionet e para të policisë thonë se vrasja është bërë nga një vrasës profesional.

Viktima ishte i njohur për policinë. Së bashku me njërin nga vëllezërit e tij, vitin e kaluar ai kishte qenë në konflikt me një bandë famëkeqe kriminale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-suedi-vritet-nje-shqiptar-i-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala