Në samitin e liderëve botërorë, edhe kryeministri i Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do të jetë sot i pranishëm në samitin e liderëve botëror, që mbahet në Nju Jork.

Këtë njoftim e ka dhënë vetë Zyra e kryeministrit disa ditë para nisjes së delegacionit të Kosovës në Nju Jork.

Samiti do të mbahet në selinë e Kombeve të Bashkuara dhe në të do të diskutohet për të arriturat e shteteve në luftën kundër ISIS-it dhe ekstremizmit të dhunshëm.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-samitin-e-lidereve-boterore-edhe-kryeministri-i-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala