Në Prizren digjen dy shtëpi, pjesë e trashëgimisë kulturore

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy shtëpi të vejtura e të cilat hyjnë në kategorinë e trashëgimisë kulturore janë përfshirë nga zjarri njofton Policia e Kosovës.

Sipas PK-së, shtëpitë e djegura ishin pronë e një shqiptari dhe një turku, në Prizren.

Përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-prizren-digjen-dy-shtepi-pjese-e-trashegimise-kulturore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala