Në Prishtinë, thëngjilli mes trotuari (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa prej qytetarëve në Prishtinë, dimrin e kalojnë duke u ngrohur me thëngjill por ja çka bëjnë paraprakisht.

Ata shkarkojnë thëngjillin në mes trotuaresh duke i bllokuar për një ose më shumë ditë deri në sistemim. Thëngjilli liron një aromë jo fortë të këndshme dhe rrezikon ndonjë sëmundje. Gjithashtu edhe trotuari mbetet i nxirë nga ngjyra e thëngillit.

Kjo ndodhë në lagje të ndryshme por më me intensitet tek: Kodra e Diellit, Arbëri, Kalabri, Tophane e Isa Kastrati./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-prishtine-thengjilli-mes-trotuari-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala