Në Prishtinë brenda minutave bëheni më dokumente

Autori:Avdyl Pajaziti

Prishtina është bërë vendi i parë në Ballkan që posedon “e-kiosk”, e cila është një kabinq digjitale në të cilën qytetarët mund të marrin dokumentet e tyre brenda 24 orëve në ditë, dhe gjatë 7 ditëve në javë.

Përmes një video të publikuar nga Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, tregon se si qytetarët brenda minutave mundë të posedojnë dokumentet.

“Ky esht ekiosku per sherbimet e ofiqarise. Per here te pare ne Ballkan do te mund qe vete ti merrni certifikatat brenda minutave por 24 ore ne dite dhe 7 dite ne jave. Pergezime per drejtorin Muhedin Nushi“, shkroi Ahmeti nw faqen e tij të Facebook.

ideon mund ta shikoni duke klikuar më poshtë

Kliko këtu

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-prishtine-brenda-minutave-beheni-me-dokumente/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala