Në Maqedoni sot fillon së funksionuari partia e re, “Uniteti”

Autori:Gazeta Fjala

Paraqitjen e parë zyrtare të subjektit tëri politik “Uniteti” do ta bëjë ish komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Gzim Ostreni.

Sot në ora 11:00, në hotelin “Aleksandar Palace” ai do të jetë i shoqëruar edhe nga deputeti Zylfi Adili-Qufa dhe nga anëtarë tjerë të këshillit iniciativ për formimin e “Uniteti”-t.

Përveç promovimit të subjektit të ri, ata do të flasin edhe për pengesat që ua kanë shkaktuar institucionet, me qëllim që t’i pengojnë në formimin e partisë.

Në pres konferencën e sotme nuk pritet të jetë prezent edhe ndonjë funksionarë tjetër i lartë i BDI-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-maqedoni-sot-fillon-se-funksionuari-partia-e-re-uniteti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala