Në Kuvend vendosen replika të eksponateve të grabitura nga Serbia më 1999

Autori:Avdyl Pajaziti

Në hollin e Kuvendit të Kosovës, me iniciativën e kryeparlamentarit Kadri Veseli, sot do të vendoset vitrina arkeologjike e Muzeut të Kosovës.

Në këtë vitrinë do të ketë replika të eksponateve të grabitura nga Serbia në vitin 1999, njofton Kuvendi i Kosovës.

Në këtë ngjarje e cila do të mbahet në orën 12:00, do të prononcohet për media kryeparlamentari Kadri Veseli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-kuvend-vendosen-replika-te-eksponateve-te-grabitura-nga-serbia-me-1999/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala