Në këto kushte ofrohet shërbimi mjekësor në Mitrovicë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Mungesa e pajisjeve dhe infrastrukturës edhe mund të arsyetohet. Por, a arsyetohet papastërtia, në ambientet e shtëpive të shëndetit, ku qytetarët shkojnë për të marrë trajtim mjekësor?
Një qytetar i cili jeton në Suedi, por që për disa ditë ishte për pushime në vendlindje në Mitrovicë, ka ngelur i habitur me kushtet në shtëpinë e shëndetit në këtë qytet, ku kishte shkuar për të marrë trajtim.

Ai ka dërguar në adresën e lajmi.net, dy fotografi përmes të cilave ka përshkruar gjendjen në këtë shtëpi të shëndetit.

a

Aty tregohet një shtrat i leckosur dhe muri i papastër qw ngjan me një kosh plehrash!

“Isha për një muaj në Kosovë, dhe vizitova shtëpinë e shëndetit në Mitrovicë për disa injeksione. Po i ndaj me ju këto dy fotografi të cilat tregojnë gjendjen e dhomës ku pacientët marrin injeksione”. Shqetësimi i këtij qytetari mund të konsiderohet plotësisht i drejtë, pasi në ambiente ku ofrohen shërbime mjekësore, nëse është e pamundur të ofrohen infrastrukturore, mungesa e pastërtisë, nuk mund të arsyetohet në asnjë formë. /lajmi.net

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-keto-kushte-ofrohet-sherbimi-mjekesor-ne-mitrovice-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala