Në Gollak, bora deri në 30 cm, rrëshqitje dheu në disa rrugë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Rrëshqitjeve të dheut nuk u kanë shpëtuar as disa rrugë lokale. Si pasojë e reshjeve në Malësinë e Gollakut kanë rrëshqitur disa rrugë por në masë më të madhe është dëmtuar rruga Dabishec-Hajkobillë-Tyxhec-Kamenicë.

Komuna e Prishtinës deri më tash nuk ka ndërmarrë asgjë për largimin e dheut nga rrugët dhe po krijohen probleme për qarkullimin e makinave por edhe këmbësorëve./RTV21

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-gollak-bora-deri-ne-30-cm-rreshqitje-dheu-ne-disa-rruge-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala