Në Gjilan, policia konfiskon arsenal armësh

Autori:Avdyl Pajaziti

Në shtëpinë e një qytetari të Gjilanit, policia ka konfiskua te enjten një sasi të konsiderueshme të armeve dhe fishekëve. Raportohet se në shtëpinë e një qytetari në rrugën “Ramiz Cerrnica” në Gjilan, janë gjetur dhe konfiskuar një armë gjuetie kalibrit 12 mm, një armë gjysmë automatike të kalibrit 12 mm, 118 fishek të kalibrit 12 mm, një pistoletë me gaz të llojit “Ecol Jacke Dual” kalibrit 9 mm, 60 fishek të kalibrit 9 mm, një gëzhojë e kalibrit 9 mm dhe një thikë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-gjilan-policia-konfiskon-arsenal-armesh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala