Në Francë 1 minutë heshtje

Autori:Gazeta Fjala

E gjithë Franca është ndalur për një minutë mesditën e kësaj të hëne, në nderim të 129 viktimave të sulmeve terroriste të së premtes mbrëma në Paris.

Presidenti Francois Hollande, i shoqëruar nga kryeministri Valls dhe zyrtarë të tjerë kanë mbajtur një minutë heshtje në Sorbonë dhe më pas ka kënduar himnin së bashku me kongresin e mbledhur në Versajë.

Ndërkohë, këtë mëngjes në Francë u hapën të gjitha shkollat, të cilat u pasuan nga hapja e muzeve, teatrove dhe objekteve të tjera kulturore, rreth orës 13:00.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-france-1-minute-heshtje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala