Në Fakultetin e Mjekësisë profesorët “kurdisin” provimet   

Autori:Avdyl Pajaziti

Qindra studentë të Fakultetit të Mjekësisë të mërkurën nuk kanë mundur të hynë në provimet që vetë i kanë paraqitur ditë më parë.  Të pamundur këtë ua kanë bërë vetë profesorët e këtij institucioni.

Ata kanë marrë vendim që nga ora 9:00 të mbahen tre provime menjëherë. E këtë nuk kanë mundur ta arrijnë assesi studentët.

Veprimi i tillë është në kundërshtim edhe me rregulloren e këtij Fakultetit, në të cilën thuhet se brenda një ditë mund të mbahet vetëm një provim.

Gazeta Fjala ka mësuar se gjatë ditës së mërkurë janë mbajtur provime nga ora 9:00 në lëndët: Mjekësi e Përgjithshme, Patologji, Mjekësia Nukleare dhe Radiologjia./Gazeta Fjala/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ne-fakultetin-e-mjekesise-profesoret-kurdisin-provimet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala