Ndotësit e Kosovës (foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Nuk janë vetëm tymtarët e Korporatës Energjetike të Kosovës që po e ndotin ajrin.

Në Kosovë edhe qindra gurthyes e kompani qe merren me bluarjen e zhavorrit që po shkaktojnë dëme të mëdha ambientale.

Madje ka prej tyre që janë shumë afër rrugëve magjistrale e fare pran vendbanimeve.

Një i tillë gjendet edhe në magjistralen Prishtinë-Ferizaj që ditëve të fundit pa ndërprerë ka liruar pluhur duke shkaktuar shumë dëme në ambient.

11251651_10206669757611470_652756305_n 11262916_10206669757651471_233126216_n 11289935_10206669757971479_920983016_n 11289935_10206669757971479_920983016_n1111

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ndotesit-e-kosoves-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala