Ndërtimtarët ia mësyejnë me kamionë komunës së Shpendit (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndërtimtarët dhe prodhuesit e matërilave ndërtimore ia kanë mësyër Konunës së Prishtinës. Ata janë nisur drejtr kryeyqyteti me kamionë e makineri të ndyshme për të marrë pjesë në parlajmëruar për sot.

Në paralajmërimin e kësaj proteste ëshë thënë se do të kërkohet shkarkimi i Drejtorit të Urbanizmit, Liburn Aliu.

Marshi i makinerisë motorike të protestës, do të tubohen tek rrethi i spitalit afër Hotel Victory, për të vazhduar më pastaj drejt Komunës së Prishtinës.

Ndërkaq në Sheshin “Skënderbeu”, mblidhen menaxherët dhe punëtorët e bizneseve të ndërtimtarisë, zejtarë, e të tjerë të cilët kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë protestë paqësore.

Para Komunës së Prishtinës do të ketë një ndalesë prej 30 minutash, në të cilën do të shtrohen edhe kërkesat e Ndërtimtarëve dhe Prodhuesve të Materialeve Ndërtimore, si dhe do të ketë një aksion simbolik.

Më pas marshi i protestuesve do të vazhdoj tek objekti i ri i Komunës së Prishtinës, përkatësisht tek Drejtoria e Urbanizmit dhe Kadastrit, edhe aty do të ketë fjalime./GazetaFjala/.

11160383_10206434983782271_1318532718_n

11156839_10206434984382286_1465209604_n

11169028_10206434984222282_605564401_n

11146000_10206434985662318_902583296_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ndertimtaret-ia-mesyejne-me-kamione-komunes-se-shpendit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala