Ndërpritet seanca e Kuvendit, opozita kërkon tërheqjen e marrëveshjeve

Autori:Avdyl Pajaziti

Seanca e Kuvendit të Kosovës është shtyrë sërish për shkak të bllokim të opozitës që është duke i bërë punës së Kuvendit.

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka kërkuar 30 minuta pauzë për tu kthyer sërish. Ai iu ka kërkuar shefave të grupeve parlamentare të pozitës dhe opozitës që të mbajnë një takim në zyrën e Kuvendit, mirëpo opozita nuk ka pranuar.

“Unë kisha kërkuar një pauzë dhe të takohemi kryesia në zyrën e kryetarit të Kuvendit. Pauza është 30 minuta”, ka thënë Veseli.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nderpritet-seanca-e-kuvendit-opozita-kerkon-terheqjen-e-marreveshjeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala