Nderohet Adem Demaçi

Autori:Avdyl Pajaziti

Në lagjen “Tophane” të Prishtinës u përurua sot pllaka kushtuar punës dhe veprimtarisë së përfaqësuesit të përgjithshëm politik të UÇK-së, Adem Demaçit.

“Me këtë pllakë, kujtohet veprimtaria e tij prej shtatorit të vitit 1998, atëherë kur filloi punën zyra e përfaqësuesit të përgjithshëm politik të UÇK -së. z. Adem Demaçit”, shkruan në të.

I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe ish- lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili tha se kjo pllakë dëshmon kontributin për mbrojtjen e Kosovës dhe luftën e UÇK-së, transmeton Klan Kosova.

Ndërkaq, kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti tha se e kanë pasur për obligim ta bëjnë një gjë të tillë.

Në këtë aktivitet ishte i ftuar edhe Adem Demaçi por u bë e ditur se ai nuk mundi të marrë pjesë për shkaqe shëndetësore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nderohet-adem-demaci/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala