U ndalohet protesta ish-punëtorëve të Ballkanit

Autori:Zekirja Shabani

Ish-punëtorët e fabrikës së gomës ‘Ballkan’ nga Theranda kishin planifikuar të premten të protestonin kundër mosdhënies së shumës që iu ka takuar atyre tash e sa vite, por se nuk u lejuan njofton.

Ata ka vite të tëra që po protestojnë në tendë në Therandë dhe askush nuk është kujdesur për ta.

Pasi ishin grumbulluar të premten, ata ishin ndaluar nga Policia dhe u është thënë se ata sot nuk mund të protestojnë në Prishtinë sepse Thaçi po inaugurohet./QdheQ/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ndalohen-protesta-e-ish-punetoreve-te-ballkanit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala