NASA pretendon se në Mars ka ujë

Autori:Avdyl Pajaziti

Udhëheqësit më të lartë të organizatës më prestigjioze në botë, kanë thirrur për sot konference për shtyp. Mediat e rëndësishme botërore besojnë që në Mars është zbuluar ujë

NASA po vazhdon me sjelljen e detajeve rreth zbulimeve që thuhet se ka bërë në planetin MARS. Thuhet se ajo do sjell detaje rreth konstatimit të madh shkencor nga eksplorimet e vazhdueshme që po bën në mars. Thuhet se shkencëtaret atje, kanë zbuluar ujë.

Sot në selinë e NASA’s në James Webb Auditorium do të tregojë se ekipi i tij ka zbuluar ujë në mars. Të paktën kështu spekulohet nëpër mediat e huaja, të cilat ka ditë që i kanë kushtuar rëndësi të veçantë kësaj konference që është thirrur nga NASA.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/nasa-pretendon-se-ne-mars-ka-uje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala