Naftëtarët i kthejnë çmimet e larta

Autori:Avdyl Pajaziti

Çmimi i derivateve të naftës është ngritur sërish në Kosovë.

Në kohën kurë në të gjitha tregjet ndërkombëtare çmimi i arit të zi po bie. Një litër naftë nga ajo që ka parë Gazeta Fjala  gjatë mëngjesit të sotëm është shitur 1 euro e 3 centë.

Çmim të njëjta ka pasur edhe benzina, derisa një litër gas (plinë) ka shkuar në 65 centë.

Nëpër të gjitha pompat e derivateve në Kosovë është ngritur çmimi i naftës. Konsumatorët nuk kanë mundur të blejnë derivate nëpër pikat e shitjes me një çmim prej 0.96-97 cent sa ishte më herët.

Çmimet e derivateve në Kosovës patën shënuar rënie gjatë muajt të kaluar si rezultat ndryshimit të çmimeve në berzen botërore.

Ndryshe, çmimet e derivateve në Kosovë janë më të lartat në rajon

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/naftetaret-i-kthejne-cmimet-e-larta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala