Mysafirët ia fikën derën Rasim Selmanit

Autori:Zekirja Shabani

Kushdo që e viziton kryetarin e Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj, nuk ka shancë të dalë pa e pirë një kafe a një pije. Udhëheqja e kësaj komune e ka zakon që të mos i lëshon mysafirët pa i gostitur.

Madje për këtë vit, kanë angazhuar kompaninë “Pishat – T”, që në vlerë 4200 euro për njësi tu shërbej mysafirve.

Në tenderin e dhënë me 10 mars, nga komuna e Deçanit është specifikuar se këto shpenzime janë enkas për ata qe vijn në Deçan.

deqani

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mysafiret-ja-fiken-deren-rasim-selmanit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala