Mustafa thotë se nuk po shkelet Kushtetuta

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i vendit, të Kosovës, Isa Mustafa duke folur para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tha se kanë vendosur të riprocedojnë në Kuvend amendamentin e 24 që i hap rrugë krijimit të Gjykatës Speciale.

Ai tha se me këtë nuk ka asnjë pengesë Kushtetuese.

“Zbardhja e së vërtetës për krimet e supozuara para lufte dhe për disa pas lufte është e nevojshme”, tha Mustafa.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-thote-se-nuk-po-shkelet-kushtetuta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala