Mustafa: Të rritet 100 për qind akciza për kazinotë

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në mbledhjen e sotme të qeverisë kërkoi që të rritet norma e akcizës, qind për qind, tek kazinotë dhe lojërat e fatit.

“Ne duhet të mbrohemi sidomos që nxënësit, fëmijët, të rinjtë, mos të kenë mundësinë të shpenzojnë dhe t’i frekuentojnë, kështu që nëse qeveria mendon, do të ishte mirë që këtë pjesë ta rrisim edhe më shumë, jo të shkojmë në 25 apo 30, por ta rrisim 100 për qind”, tha Mustafa.

Mirëpo propozimi i ministrit të financave, Avdullah Hoti ishte që kjo mos të bëhet qind për qind. Kjo u vendos që të shqyrtohet edhe një herë pas tre muajsh.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-te-rritet-100-per-qind-akciza-per-kazinote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala