Mustafa takon sot Merkelin në Berlin

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot të udhëtoj nga Brukseli për në Berlin, ku do të takohet me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Në një linjë direkte që pati mbrëmë për RTK-në, Mustafa tha se me kancelaren do të bisedohet rreth nënshkrimit të MSA-së dhe procesit të liberalizimit të vizave.

Mustafa, tregoi se do të kërkojë përkrahje nga Gjermania për këto procese

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-takon-sot-merkelin-ne-berlin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala