Mustafa: Shteti nuk do të dorëzohet para gazit lotsjellës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeminstri i Kosovës, Isa Mustafa, kur vizitoi minatorët bëri edhe disa komente për gazin lotsjellës që u hodh të premtën në Kuvendin e Kosovës.

Mirëpo ky gaz sipas Mustafës nuk mund ta pengojë punën e shtetit dhe seancat di të mbahen në një sallë tjetër, e jo në sallën plenare.

Ndryshe i pari i ekzekutivit për dorëheqjen e mandatit të Ramush Hajaradinajt, tha se ky është vendim i tij personal dhe pret që ai dhe lideri i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, do të tregohen më konstruktiv.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-shteti-nuk-do-te-dorezohet-para-gazit-lotsjelles/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala