Mustafa: Shkuarja në Bruksel e vështirë, por e domosdoshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në deklarimin e tij të parë për media rreth takimeve të fundit me palën serbe, pas kthimi nga Brukseli, ka thënë se shkuarja në bisedime duke ditur se Kosova është vendi më i izoluar në Europë ishte shumë e vështirë, porse është diçka e nevojshme të bëhet në mënyrë që të arrihet afrim me qëndrimet e Bashkimit Europian dhe në këtë mënyrë të merren vizat sa më shpejtë që është e mundur.

Mustafa i pyetur rreth kësaj çështje ka thënë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe do të themelohet ashtu siç është rënë dakord me marrëveshjen e parë mes Kosovës e Serbisë me 19 prill 2013 dhe duke respektuar në tersi Kushtetutën e vendit.

Mustafa, i cili sot gjatë ditës qëndrojë në Istog për të bërë homazhe për ish-nënkryetarin Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fadil Feratin, ka thënë se takimi i fundit me delegacionin serb ishte një takim i rëndomtë dhe nuk ka pasur akordime të reja.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-shkuarja-ne-bruksel-e-veshtire-por-e-domosdoshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala