Mustafa: Projektligji për Specialen diskutohet në Kuvend më 26 qershor

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i Kosovës Isa Mustfa theksoi se sot Qeveria e Kosovës dërgon Projektligjin për Specialen në Kuvend.

Ai mbetet me shpresë se ky projektligj do të diskutohet në Kuvend më 26 qershor, edhe pse për datën e diskutimit është në kompetencën e Kuvendit.

Për ndalimin e Haradinajt në Slloveni, Mustafa tha se Qeveria është në kontakt të vazhdueshëm me autoritet sllovene.

Mustafa pret shumë shpejt kthimin e tij dhe assesi ekstradimin në Beograd.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-projektligji-per-specialen-diskutohet-ne-kuvend-me-26-qershor/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala