Mustafa premton ndalimin e humbjes në PTK

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefi ekzekutiv i PTK-së, Agron Mustafa në një intervistë në RTK ka fol për humbjet e vitit të kaluar në këtë institucion për 30 milionë euro, duke thënë se ky është trend botërorë.

“Rënja e të hyrave nui po ndodhë vetëm në PTK. Të dhënat e fundit tregon se në Shqipëri varësisht nga operatorët ka të hyra nga 10% deri në 17 %. Kjo ka të bëjë më trendin global që vet telekomunikacioni ka rënie”, tha ai.
Por, Mustafa tha se më nuk do të ketë rënie, pasi që ata e kanë zënë hapin.

“Po e kemi zënë hapin. Figurat e dy muajve të fundit tregojnë dhe janë disa gjëra pozitive dhe janë premtuese. Me kalimin e kohës, rënra veç ka filluar të ndalet. Jo më nuk do të ketë rënje më”, tha ai.32

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-premton-ndalimin-e-humbjes-ne-ptk/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala