Mustafa: Për 5 muaj, 160 milionë euro investime

Autori:Avdyl Pajaziti

Në konferencën e thirrur nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është bërë e ditur nga vet ky i fundit që brenda pesë muajve, në Kosovë ka pasur rritje për 160 milionë euro në investime, raporton Indeksonline/

“Qeveria e Republikës së Kosovës vlerëson se gjatë këtyre muajve është arritur një progres sa i përket përmirësimit të ambientit të të bërit biznes. Kemi përmirësim të bilancit të të bërit biznes dhë kemi pasur një rritjë 160 milion për 5 muaj investime të huaja. Kjo i bie se ka pasur investime të huaja për 5 muaj më shumë se të gjithë vitin paraprak”, tha Mustafa./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-per-5-muaj-160-milione-euro-investime/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala