Mustafa liberalizimin e vizave e sheh të arritur të rëndësishme për qytetarët

Autori:Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa përmes Facebookut ka përgëzuar për sigurimin e objektit dhe pavarësisë buxhetore të Avokatit të Popullit në kontekst të liberalizimit të Vizave zgjidhjen e Avokatin Popullit.

Lidhur me këtë ai ka shkruar:

“Sot përfundimisht u përmbush rekomandimi i Komisionit Evropian i ndërlidhur me sigurimin e objektit dhe pavarësisë buxhetore të Avokatit të Popullit në kontekst të liberalizimit të Vizave. Uroj Avokatin e Popullit dhe Ministritë përkatëse për përkushtimin e tyre. Liberalizimi i vizave është një e arritur shumë e rëndësishme për qytetarët tanë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-liberalizimin-e-vizave-e-sheh-te-arritur-te-rendesishme-per-qytetaret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala