Mustafa i rehaton militantët e vet në bord të KOST-it

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka marrë vendim që t’i emërojë anëtarët e Bordit të Ndërmarrjes Publike Operatori I Sistemit, Transmisionit dhe Tregut (KOSTT). Ai ka rahatuar anëtarin e LDK-së Nebih Zariqi i cili ka përkahur LDK-në me kompanitë e tij

Në vendimin për anëtarë të Bordit të kësaj ndërmarrje janë emëruar: Drita Konxheli, Afrim Prekazi, Musa Misini, Anita Cucovic, Nebih Zariqi dhe Gani JashariKëtë vendim, Isa Mustafa e ka marrë me datë 2 shtator. Sipas këtij vendimi, të emëruarit kanë mandat tre vjeçar dhe se vendimi ka hyrë në fuqi ditën e nënshkrimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-i-rehaton-militantet-e-vet-ne-bord-te-kost-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala