Mustafa, edhe 4 vjet kryetar i LDK-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Rexhep Gjergji nga LDK ka konfirmuar për mediat se Isa Mustafa është zgjedhur sërish kryetar i LDK-së për katër vitet e ardhshme.

Mustafa u votua me aklamacion.

Ai mori dy vota kundër si dhe në momentin kur nuk iu lejua kandidimi Vjosa Osmanit, një grup delegatësh, përkrahës të Fatmir Sejdiut, kishin lëshuar sallën.

Sali Asllani, kryetar i Suharekës, ka thënë se zgjedhja e mustafës edhe për një mandat është pritur me duartrokitje të mëdha në sallë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-edhe-4-vjet-kryetar-i-ldk-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala