Mustafa: ​S’mund të hapen 100 mijë vende pune deri në fund të vitit

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se pritjet janë joreale nëse dikush mendon se për një vit mund të punësohen 100 mijë të papunë.

“Atëherë ne nuk jetojmë në këtë realitet nëse dikush mendon se si të fillon punën i punëson 100 mijë veta”, ka thënë Kryeministri, në debatin për rishikimin e buxhetit të Kosovë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mustafa-%e2%80%8bsmund-te-hapen-100-mije-vende-pune-deri-ne-fund-te-vitit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala