Mungesa e shenjëzimit në rrugë, vetura bie në greminë

Autori:Avdyl Pajaziti

Punimet në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë të përveç që janë duke zgjatur që një kohë të gjatë dhe po shkaktojnë kolona, ato tashmë po paraqesin rrezik edhe për jetën e qytetarëve.

Nga pakujdesia e kompanive që janë duke punuar në këtë magjistrale sot në fshatin Babimoc, ku si pasojë e mungesës së shenjëzimit një veturë e tipit Opel Astra, ka rënë në greminë ku janë duke u zhvilluar punimet.

Kerrri1

Kjo nuk është hera e parë që veturat pësojnë nga mungesa e shenjave të punimeve (Lajmi.net)

Kerrri2

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mungesa-e-shenjezimit-ne-rruge-vetura-bie-ne-gremine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala