Muja “trashë” kursimet në bankë, nga 59 mijë në 90 mijë euro

Autori:Avdyl Pajaziti

Në bazë të deklaratës së fundit të pasurisë, kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, është treguar kursimtar me 90 mijë e 480 euro kursime në institucione financiare

Fondi i kursimeve të tij brenda një viti është rritur për 31 mijë e 480 euro, pasi që në deklaratën e parafundit kishte bërë të ditur se i ka 59 mijë euro të kursyera.

Vetitë kursimtare Muja i ka treguar edhe në periudhën prej vitit 2010 e deri në vitin 2013, ngase paratë e gatshme në llogarinë e tij bankare, prej vitit në vit janë shtuar. Por nga marsi i 2013-ës e deri në mars të 2014-ës ai nuk ka arritur që të kursejë asnjë cent më shumë.

Kreu i Prizrenit ka bërë të ditur se jeton në shtëpinë familjare të ndërtuar në vitin 1978, të cilën e ka vlerësuar me 150 mijë euro.
Në 2015-ën ai ka shkruar se nga buxheti i Kosovës merr pagë vjetore në shumën prej 14 mijë e 373 eurove dhe pensionin në shumën prej 1 mijë e 680 eurove.

Derisa në deklaratën e publikuar në vitin 2014 kishte shpalosur se i ka 59 mijë euro kursime, në atë të vitit 2015 ka shpjeguar se i ka 90 mijë e 480 euro të kursyera. 59 mijë eurot e kursyera i kishte deklaruar edhe në vitin 2013.
Në vitin 2012, Muja ka deklaruar se i ka pasur 36 mijë e 700 euro para të gatshme në bankë, derisa në vitin 2011 kjo shumë ishte 18 mijë euro, e në vitin 2010 vetëm 7 mijë e 600 euro.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/muja-trashe-kursimet-ne-banke-nga-59-mije-ne-90-mije-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala