Muaji me temperaturat më të larta në histori

Autori:Avdyl Pajaziti

Muaji mars ka thyer rekordin për temperaturat më të larta që nga viti 1880, kur filluan të regjistrohen temperaturat. Sipas Administratës Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike, gjatë marsit temperatura globale ne tokë dhe sipërfaqe të oqeanit ishte 0.85 gradë celsius. Temperaturat e marsit të fundit tejkaluan edhe ato të vitit 2010 që gjithashtu shënonin rekord.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/muaji-me-temperaturat-me-te-larta-ne-histori/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala