MSA-ja i hap shtigje Kosovës për përafrim në BE

Autori:Avdyl Pajaziti

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Martin Berishaj ka thënë se MSA-ja do ta ndihmojë Kosovën për forcimin e demokratizimit dhe themelimit të reformave.

Berishaj për ‘Epokën e re’ tha se MSA-ja i hap shtigje Kosovës për t’u përafruar me familjen evropiane, por ku përafrim ka edhe koston e vet në përmbajtje dhe strukturë.

“Në parim, synohet që me anë të MSA-së do të forcohet procesi i demokratizimit, shtetit të së drejtës, integrimet ekonomike si dhe reformat në rrugëtim për anëtarësim në BE”, ka thënë Berishaj.

Duke e komentuar situatën e fundit politike në Kosovë, ai thotë se përgjegjësinë më të madhe e ka Qeveria.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/msa-ja-i-hap-shtigje-kosoves-per-perafrim-ne-be/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala