Mrekullia e urës së xhamit (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kjo është një urë e ndërtuar e gjitha në xham, e cila ndodhet në Parkun Zhangjiajie në Kinë.

Ura e xhamit në Kinë konsiderohet si ura më e frikshme në botë. Lidh Grand Canyon të parkut Zhangjiajie dhe nuk është për çdo lloj turisti, por vetëm për më të guximshmit.

Ndërkoë për të gjithë turistët të cilët duan të shohin një vepër të tillë ajo do të hapet në korrik.

 

172584

172585

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mrekullia-e-ures-se-xhamit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala