Mrekullia e hudhres dhe limonit

Autori:Avdyl Pajaziti

Përgatitja:

Ne nje kavanoz perzihen 2 litra leng limoni dhe 40 thelpinj hudhra te shtypura ne havan, kurse per 1 liter leng limoni mund te meren 20 thelpinj hudhre.

Kavanozi mbyllet dhe dhe lihet per 25 dite ne nje vend pa drite. Cdo dite duhet te tundet.
Pas 25 ditesh hudhrat jane tretur plotsisht dhe per cdo mengjes esell te pihet 1 filxhan kafeje.
Pas pirjes kavanozi mbyllet mire dhe per rreth 30 min nuk duhet te hahet mengjes.
Ne kete perzierje nuk duhet te shtohet uje ose sheqer.

Efektet e ilaqit:

1. Ndikonhmin ne sherimin e te gjitha infeksioneve ne damaret e gjakut, hap damaret e mbyllur dhe lufton hipertensionin
2. Ul nivelin e kolesterolit dhe te dhjamrave ne gjak, ul nivelin e sheqerit dhe per rinovimin e pankreasit
3. Trete guret ne veshka, pastron rruget urinare nga infeksionet dhe ndalon enjetet
4. Lufton helikobakter(mikrob i ulceres) duke bere sherimin e ulceres si dhe stomakut dhe zorve
5. Parandalon dhe kuron te gjitha infeksionet reumatizmale, ndalon dhimbjet reumatike te cdo lloji dhe bene te mundur rinovimin e indeve te kyceve

6.Ndihmon ne rinovimin e qelizave te trurit dhe nervave dhe ne kete menyre kuron paralizen
7. Fuqizon ne maksimum sistemin imunitar te organizmit duke parandaluar alergjite dhe bene organizmin shume reziztent deri dhe ndaj kancerit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mrekullia-e-hudhres-dhe-limonit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala