MPJ shpenzon 10 mijë euro për kompjuterë (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e drejtuar nga Hashim Thaçi, ka vendosur që të shpenzojë rreth 10 mijë euro për blerjen e kompjueterëve të rinjë.  Kompania fituese e tenderit është shpallur BB New nga Prishtina, me ofertën e saj prej 9.751 euro, transmeton Gazeta Fjala.

Kriter në këtë tender ka qenë çmimi më i lirë i ofuar, ndërsa në garë kanë qenë gjithsej katër kompani.  Oferta tjetër më e lartë në këtë proces ka qenë për më pak se 1 mijë euro më e shtrenjë.

Në njoftimin për dhënien e kontratës nuk ofrohen detaje rreth markës se kompjuterëve apo rreth numrit të kompjuterëve që do të blihen./Gazeta Fjala/

tender

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mpj-shpenzon-10-mije-euro-per-kompjutere-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala