Mourinho: Do ta huazoj Gerrardin

Autori:Avdyl Pajaziti

Menaxheri i Chelsea-s, Jose Mourinho tha se i vjen keq që heroi i Liverpoolit, Steven Gerrard është duke e lënë Premier Ligën në fund të sezonës, por si me shaka ka thënë se mund ta huazojë atë nga LA Galaxy.
Mourinho kishte qenë edhe më herët i interesuar tej mase që ta kishte nën urdhrat e tij Gerrardin, sidomos në vitin 2005 sa ishte menaxher i Chelseas për herë të parë. Por, asnjëherë nuk ia kishte arritur kësaj.
Gerrard gjatë karrierës së tij nuk ka arritur të fitojë asnjë titull të Premier Ligës dhe ishte pikërisht një gabim i tij katastrofal vitin e kaluar në ndeshjen vendimtare pikërisht ndaj sukadrës së Morinjos ai që ia humbi titullin vitin e kaluar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mourinho-do-ta-huazoj-gerrardin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala