Motra e Elvis Pistes: E vërteta për vrasjen e vëllait ndodhet te notesi i humbur

Autori:Avdyl Pajaziti

Motra e Elvis Pistes, Beatrisa ka reaguar ndaj deklaratës së Kryeprokurores së Gjakovës, Shpresa Bakija, lidhur me pistën e hetimeve që janë duke u zhvilluar për zbardhjen e vrasjes së ish-kandidatit për deputet nga PDK’ja.

Beatrise ka shkruar se të dhënat e vërteta për vrasjen e vëllait të tij ndodhen në shënimet që i ka mbajtur me vete por që ato shënime kanë humbur natën e vrasjes së Elvisit.

Sipas saj, hetuesi i rastit është dashur të përkujdesen se ku janë zhdukur shënimet e Elvisiti.

Lexojeni të plotë reagimin

Me siguri shumica prej jush se bashku me neve familjare te Elvisit nuk jeni te kenaqur me intervisten te cilen e ka dhene kryeprokurorja e gjykates themelore ne Gjakove!Ajo perveq asaj qe skishte cka te deklaroje tha se shpresat i paska te notesi i Elvisit..eshte e vertete qe Elvisi ka shkruar por shkrimet e verteta gjinden ne notesin te cilin Elvisi e ka mbajtur gjithmone me vete e te cilin hetuesit e rastit dashte te perkujdesen se ku eshte zhdukur naten e vrasjes!

Poashtu them se informacioni per dergim analize telefonave nuk eshte dashur dhene mediave!Tek hetuesit e rastit kemi pare vullnet te mire por nuk mjafton vetem kjo per zbulimin e rastit!

Te pakten krsaj here kryeprokurorja ne fjale nuk i ka permendur fjalet si me pare “jemi afer” “rrethi u ngushtu” etj.Por sic e keni ndegjuar nese analizat nga telefonat rezultojne negative do te permendet fraza hetimet vazhdojne?!

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/motra-e-elvis-pistes-e-verteta-per-vrasjen-e-vellait-ndodhet-te-notesi-i-humbur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala