Moti për sot dhe ditët në vijim

Autori:Avdyl Pajaziti

Dita e enjte do të shoqërohet me mot të vranët dhe intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 7-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 18-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugut dhe juglindjes me shpejtësi 1-4m/s. Të premten do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për riga lokale të shiut. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Fundjava do të shoqërohet me mot të vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius , kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius. Shtypja atmosferike gjatë këtyre ditëve do të mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga juglindja e lehtë deri mesatare, njoftoi Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/moti-per-sot-dhe-ditet-ne-vijim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala