Moti i keq i merr jetën një njeriu në Bosnjë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një njeri ka vdekur nga një shkarje e tokës në Bosnje, si shkak i stuhive të cilat poashtu kanë bllokuar rrugët, kanë përmbytur fshatra kanë shkaktuar probleme energjetike rreth e qark Ballkan-it.

Autoritetet boshnjake kanë thënë se ky njeri është vrarë nga grumbulli i baltës, i gurëve dhe drunjëve të cilat e kanë goditur veturën e tij përderisa ai ishte duke vozitur në Bosnjën Qendrore, këtë të premte. Në Mal të Zi, stuhitë e kanë bllokuar rrugët drejt veritu të vendit.

Nga shkarja e tokës afër kufirit me Bosnjë, një autobus dhe disa vetura janë bllokuar për orë të tëra.

Moti i keq ka kalpluar edhe Kosovën, por rrugët nuk janë të bllokuara dhe nuk raportohet për ndonjë problem.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/moti-i-keq-i-merr-jeten-nje-njeriu-ne-bosnje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala