Mot i keq në Gjakovë: Erë e fuqishme dhe mbi 16 orë pa rrymë

Autori:Avdyl Pajaziti

Moti i keq me erëra të fuqishme që po mban në Dukagjin kanë shkaktuar ndërprerje të rrymës elektrike për një periudhë prej 16 orëve.

Raportohet se fshatrat e komunës së Gjakovës po përballën me mungesë të rrymës elektrike prej 16 orësh pas motit të keq me erëra të fuqishme.

Era e fuqishme në Gjakovë ka shkaktuar edhe dëme materiale.

Lexues të gazetës Express tregojnë se disa makina kanë pësuar dëme kur nga era e fuqishme janë rrëzuar pjesë nga një objekt që është në ndërtim e sipër.

Ndërkohë erë e fuqishme dhe mungesë rryme ka edhe në disa qytete të tjera të Kosovës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mot-i-keq-ne-gjakove-ere-e-fuqishme-dhe-mbi-16-ore-pa-rryme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala