Mos e hapni këtë aplikacion në Facebook, vjedh të dhënat tuaj

Autori:Avdyl Pajaziti

Kujdes! Në rast se shihni këtë aplikacion në “Facebook” mos e hapni, pasi shumë shpejt informacionet tuaja do të mund t’i shihni në “duart” e ndonjë personi të tretë.

Aplikacioni i quajtur “Most Used Words” në “Facebook” mund të vjedhë informacionet e të gjithë atyre që e përdorin.

Po ashtu, ky aplikacion mbledh edhe informacione nga kompjuterët që po e përdorin, përfshirë IP-të, adresat, të cilat mund të përdoren lehtë për të vjedhur më tej informacionet personale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/mos-e-hapni-kete-aplikacion-ne-facebook-vjedh-te-dhenat-tuaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala