Monument me fustane

Autori:Zekirja Shabani

Edhe të martën në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ka vazhduar grumbullimi i fustaneve për instalacionin e quajtur “Mendoj për Ty”  .

Sipas organizatorëve ende nuk dihet numri i saktë i fustaneve të grumbulluara. Por, ajo që dihet është se me 12 Qershore do krijohet një instilacioni më të gjithë këta fustane të grumbulluara dhe më pas do të krijohet një monumente.

“Ende nuk dihet së çka do të jetë, do të presim idenë e skulptorit” tha njëra nga organizatorët.

“Mendoj për ty” është filluar nga artistja Alketa Xhafa-Mripa dhe producentja Anna Di Lellio./Gazeta Fjala /

 

 

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/monument-me-fustane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala