“Moments” risia më e re nga Twitter

Autori:Avdyl Pajaziti

Twitter sjell ‘Moments’ një funksion që merr formën e një butoni brenda aplikacionit mobil zyrtar dhe do të bëjë të mundur ndjekjen e shfaqjeve televizive, lajmet sportive, si dhe ngjarjet tjera me anë të përmbajtjes së kuruar.

Moments është në dispozicion për qasje nëpërmjet Twitter në desktop, si dhe në të dy platformat e mëdha mobile, Android dhe iOS, përmes aplikacioneve mobile.

Aktualisht ky funksioni është në dispozicion vetëm në SHBA, ndërsa Tëitter ende nuk i ka shpallur ende datat kur tipari i saj i ri do të hapet në të gjithë botën, edhe pse një gjë e tillë pritet të ndodhë shumë shpejtë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/moments-risia-me-e-re-nga-twitter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala