Momenti prekës i Andinit, të birit të Ukshin Hotit: Kur e kam pa kostumin e babait, për një moment m’u duk se ishte gjallë.

Autori:Valdete Valdete

Andin Hoti, i biri i veprimtarit Ukshin Hoti, ka rrëfyer ekskluzivisht në emisionin “N’Konak”, se si e kujton momentin e takimit me të atin.

Ai ka thënë se shpeshherë mendon se babai do të kthehet i gjallë, shkruan Gazeta Infokus.

“Andërr e kamë parë disa herë se është gjallë. Është në dhomën tjetër një kostum i babait të cilin nuk e kam parë më herët. E kam parë këtë vit dhe kur e kam pa këtë kostum për një moment m’u dok se ishte gjallë. Ndoshta është ajo nevoja e fëmijës që ta ketë prindin afër, ta këshilloj, ta mbrojë, sepse njeriu ka një nevojë të tillë…”, ka thënë ai.

Ukshin Hoti i cili ishte i burgosur në burgun Dubravës është një ndër të zhdukurit e luftës së fundit në Kosovë.

Më poshtë e gjeni të plotë emisionin N’Konak i cili është prodhimi Gazetës Infokus./Gazeta Infokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/momenti-prekes-i-andinit-te-birit-te-ukshin-hotit-kur-e-kam-pa-kostumin-e-babait-per-nje-moment-mu-duk-se-ishte-gjalle/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala