Momenti kur serbët vriten nga KFOR-i në Kosovë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në vazhdën e videove të publikuara nga koha e luftës në Kosovë, po u sjellim edhe një video tjetër nga AP, kësaj radhe ajo e vrasjes së dy snajperëve serbë.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren, në qershor të vitit 1999, shkruan Lajmi.net.

Së pari, snajperët serbë kishin hapur zjarr tek trupat paqeruajtëse gjermane të KFOR-it.

Gjermanët e kanë kthyer zjarrin, duke i vrarë 2 persona.

Përderisa atyre u është zënë pritë, ata kanë sulmuar një veturë, ku kanë lënë të vdekur shoferin, kurse tjetri ishte i plagosur keq, duke lëshuar bërtima të forta pak para vdekjes së tij.

Për më shumë, ndiqni videon më poshtë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/momenti-kur-serbet-vriten-nga-kfor-i-ne-kosove-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala